1-4 класи
Основи християнської етики
1. Що означає "стрітення"
Слово "стрітення" у перекладі з церковнослов’янської мови означає зустріч. Звісно ж, йдеться не про звичайну, а про особливу зустріч. Тому в назві свята це слово пишеться з великої літери, а саму подію описано в Євангелії від Луки.
Свято Стрітення Господнього має стабільну дату відзначання. Кожного року воно святкується на 40-й день після Різдва Христового, тобто – 15 лютого.2. Історія свята Стрітення.
Стрітення, тобто вказана зустріч відбулася на 40-й день після народження Ісуса Христа. Того дня батьки принесли немовля до храму й там маленького Ісуса зустрів праведник Симеон. В особі праведника тоді відбулася зустріч усього людства з Богом.
Старець Симеон дуже чекав на цю зустріч, адже вона була напророчена йому ангелом. Сталося це так: під час перекладання Святого Письма з єврейської мови грецькою, він побачив в одному із передбачень, що непорочна діва народить дитину. Подумавши, що це помилка, праведний Симеон вирішив виправити "діва" на "дружина". Однак у цей момент йому явився ангел і зупинив старця, запевнивши, що пророцтво є правильним. При цьому ангел додав, що Симеон житиме так довго, аби самому переконатися в цьому.В очікуванні дива, Симеон прожив понад 300 років. Одного дня до храму прийшли Марія і Йосип із маленьким Ісусом. Побачивши, як Марія з немовлям сходить по східцями обителі, старець вийшов їм назустріч. Потім він узяв немовля на руки й виголосив свою знамениту пісню: "Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого, Ізраїля".
У той момент в особі праведного Симеона відбулася радісна зустріч усього людства із Всевишнім Богом.
3. Мультиплікаційний фільм.
4. Склади пазли.
5. Прикмети на Стрітення 15 лютого
У народі зі Стрітенням пов'язували надію на потепління, адже раніше в цей час наступали морози, які вважали останніми перед весняним часом. Звідси й чимало прикмет на погоду, серед яких такі:
- Якщо цього дня наступала відлига, то весна буде погана, холодна й сира.
- Заметіль на Стрітення передбачала, що весна буде пізньою.
- Якщо на Стрітення горобець з калюжі напився – весна наближається.
- Тепло на Стрітення Господнє – до ранньої весни.
- Випав сніг 14 лютого – означає, що весна буде пізньою та дощовою.
- Зоряне небо на Стрітення обіцяє пізню весну.
- Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев.
- Якщо на 15 лютого визирало сонце, то вважалося, що останні морози проходять й весна набирає сили. Якщо ж сонце не показувалося взагалі, то 24 лютого вдарять морози.
Немає коментарів:
Дописати коментар