Християнська етика

Дистанційне навчання з основ християнської етики 
для учнів 1-6 класів     
4 клас
Тема №25  Працюємо сумлінно 
Біблійний вірш: «Все,  що  тільки  робите  словом  чи                                           ділом,- від душі робіть, так як   Господу, 
                               а не   людям» (Кол. 3: 23)
Основні тези для кращого розуміння теми
·  «Хто не працює, той не їсть» - говорить народне прислів’я. Кожен повинен жити із своєї праці. Цього навчав прикладом і словом Ісус Христос. Він завжди допомагав Своєму опікунові Йосифові та Матері Марії.
·  Праця людини повинна бути старанною та сумлінною. Безмірними були Боже сумління і старанність у сотворенні світу та людини. Шість днів працював Господь і щоразу оцінював та освячував плоди Свого творіння.
·  На сьомий день спочив, оглядаючи гармонію створеного Ним світу. Тим і заповів людям: сумлінно і старанно здійснювати кожну справу, доводити її до завершеності і гармонії.
·  Кожна найменша справа стає великою, якщо вона здійснюється так, як велить Господь. Найбільше діло стане нікчемним, якщо здійснюється без сумління та старанності, без Божого благословення.
·  Кожну нашу працю − чи то фізичну (допомога батькам по господарству), чи розумову (навчання в школі), чи духовну (праця над собою) − ми повинні розпочинати з молитви і закінчувати нею.
·  Праця завжди була невід’ємною частиною життя людини. Коли Адам і Єва жили в раю, праця для них була приємною втіхою. Але через гріх вони втратили таке добро.
·  У тяжкій праці Бог не покинув людину, а дав їй здібності, таланти, головні засоби до життя і праці.
·  Кожен має свою ділянку праці: один будує, другий працює на полі, інші шиють, вишивають, гарно малюють, складають музику, вірші. Треті навчаються.Навіть маленький братик має обов’язок до праці – застелити після сну своє ліжечко. Праця кожного потрібна і почесна.
·  Кожного дня всі дорослі люди зайняті дуже важливими справами. Вони печуть хліб, водять автомобілі, літаки, поїзди, дають нам світло, гах, працюють у школах, на заводах і фабриках.

·  Людина має працювати відповідно до своїх здібностей – дару рук, мудрості слова, зцілення

Завдання:

- опрацювати тему в робочому зошиті;
- виконати на закріплення вправу в  
 https://learningapps.org/4813825 (переходимо за посиланням);
- вивчити біблійний вірш напам'ять.



4 клас

Тема №26 Ділимося плодами своєї праці.


Ключовий вірш:     «Не працюйте тільки про людське око»                                       Кол. 3:22).
Біблійна історія. Притча про злочинних винарів (Мр. 12:1-12).
Свою науку Господь Ісус Христос часто викладав у притчах: «Це все в притчах Ісус говорив до людей, і без притчі нічого Він їм не казав» (Мт. 13:34).
         Христова наука у вигляді певних образів закарбовувалася в людській пам’яті і поступово преображала серця слухачів, їх внутрішню сутність. Принаймні деяких з них, адже, як відомо: «Багато покликаних, та вибраних мало» (Лк. 14:24). При чому з кола вибраних людина викреслює себе сама через власне небажання приймати Христа та Його науку. Саме про це розповідає притча про злочинних винарів.
Перегляд відеоролика    Притча про злих винарів   
Згідно притчі, «господар один насадив виноградника, обгородив його муром, башту поставив, – і віддав його винарям, та й пішов» (Мт. 21:33). Виноградник, згідно біблійної традиції, символізує собою ізраїльський народ. А під винарями тут маються на увазі люди, які мають піклуватися про народ, передусім, у наставлянні в Законі Божому: священики, книжники, фарисеї.
«Коли ж надійшов час плодів, він (господар, який тут символізує Бога) до винарів послав рабів своїх, щоб прийняти плоди свої» (Мт. 21:34). Винарі ж не захотіли ділитися плодами, тобто навчати народ, і тому рабів (Божих пророків) «похапали… побили… замордували… вкаменували (повбивали)» (Мт. 21:35). Коїли ж таке «винарі» багато разів, про що свідчить вся старозавітна історія.
Що ж зробив господар виноградника? – «Нарешті послав до них сина свого і сказав: Посоромляться сина мого» (Мт. 21:37).
«Винарі» ж, вирішивши «забрати спадщину», тобто привласнити Божий Закон, схопивши сина (Господа Ісуса Христа) «вивели за виноградник його, та й убили» (Мт. 21:39)
«Отож, як прибуде той пан виноградника, що зробить він тим винарям?» (Мт. 21:40). Так закінчує цю притчу Христос.
«Злочинців погубить жорстоко, виноградника ж віддасть іншим винарям, що будуть плоди віддавати йому своєчасно» (Мт. 21:41), – так відповіли «первосвященики й старші народу» (Мт. 21:23), мимоволі передбачивши свою долю.
Від подібної небезпеки відкидання Богом не застрахований жоден, якщо не «навернеться від свого гріха», і не «робитиме право та справедливість» (Єз. 33:14).
Завдання: 
- опрацювати тему зошита;
- вивчити біблійний вірш.



1 коментар: