9 клас
4. Словникова робота
Ода — урочистий твір, уславлення, написаний на честь якоїсь видатної особи чи події, виражаються почуття поваги, захоплення.
5. Історія написання оди.
Поет багато розмірковує над сенсом людського буття. На думку Шиллера, цивілізація мала для життя людини не тільки позитивні наслідки (наука, техніка, удосконалені закони), а й негативні. А найстрашнішим було те, що людина втрачала кращі моральні риси (простоту, щирість, сердечність, віру). Вона ставала надто раціональною.
Шиллер уважав, що повернути людину на правильний шлях зможе мистецтво. Ось чому він говорив: «Краса мусить спрямувати людей на шлях істини».
«Ода до радості» (нім. Ode an die Freude), у якій звеличено єдність усіх людей, написана 1785 року для дрезденської масонської ложі. Незважаючи на популярність вірша, сам Шиллер негативно відгукувався про нього, відзначаючи, що ода «далека від реальності».
Згодом текст оди, зокрема ключове слово в ній, було змінено. У первинному варіанті автор використав поняття «свобода», а не «радість», однак незабаром Шиллер замінив його заради того, щоб відокремитися від політики. Найбільшої популярності вірш здобув після того, як Людвіґ ван Бетховен поклав його на музику та увів до складу завершальної частини знаменитої Дев’ятої симфонії.
6. Аналіз поезії "До радості"
7. Ода до радості - гімн Євросоюзу.
Спершу «Ода до радості» зажила слави як гімн ФРН, потім — як гімн Ради Європи, пізніше — як гімн ЄЕС, а з 1993 року стала відома як гімн Європейської Співдружності.
Розширюємо світогляд
Європейський Союз (Євросоюз, ЄС, European Union, EU) — економічний та політичний союз 28 (станом на першу половину 2017 р.) держав-членів, що розташовані переважно в Європі.
Мета Європейського Союзу — створення економічного союзу з найвищим рівнем інтеграції економік держав. ЄС засновано на загальнолюдських цінностях: пошани до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини. Названі цінності є спільними для всіх держав-членів у суспільстві, де панує толерантність, правосуддя, солідарність та рівність жінок і чоловіків.
Немає коментарів:
Дописати коментар