8 клас
Дистанційне навчання із зарубіжної літератури Б. Космовської "Буба".
Книга для підлітків та для сімейного читання!Читайте з насолодою!
Діти, сьогодні ми продовжуємо з вами говорити про роман "Буба" та про сімейні цінності героїв твору.
Завдання:
Діти, сьогодні ми продовжуємо з вами говорити про роман "Буба" та про сімейні цінності героїв твору.
Завдання:
1. Пригадаємо.
Роман Б. Космовської "Буба" - це книга про життя польської шістнадцятирічної дівчинки, яку всі кличуть Бубою, хоча її справжнє ім’я – Агнешка. Вона мешкає разом із «зірковими» батьками (мама Марися – відома письменниця, яка пише жіночі романи, тато – ведучий телепрограм про людські долі) та дідом Генриком. Останній усі гроші програє в спортлото та захоплюється картами.
Космовська - автор книжок для підлітків, які називають літературою позитивізму. І дійсно, Буба Космовської дуже позитивна: вона старанно вчить уроки, чемна, слухняна, має зразкового бой-френда, переймається клопотами сестри, виграє на чемпіонаті з бриджу. Тобто образ головної героїні ідеальний, Буба – не типова сучасна дівчинка, а вигадана. Бо що є авторитетом для підлітка? Не сім’я, не дорослі з їхніми проблемами, а ровесники, музичні кумири. Підлітки тусять на вулиці, катаються на роликах, роверах, у гіршому випадку – п’ють пиво та палять. Роман же Космвоської закінчується перемогою Буби на чемпіонаті з бриджу. Втім насправді авторка не ставить на цьому крапку, а пише продовження під назвою «Буба: мертвий сезон». Так що на нас чекає занурення у світ азарту – втім, для початку вам все-таки належить подружитися з Агнешкою-Бубою та її рідними.
Давайте пригадаємо, що нам відомо про дівчинку
2. Перегляньте експрес-урок за темою (автор - Дзядевич Л.)
3. Проблемне запитання: чи можна родину, в якій зростає головна героїня книжки «Буба» Барбари Космовської, вважати щасливою родиною?
(Зовні, здається, що родина Буби це взірцева сім ’я - успішні батьки, дівчинка навчається в престижному ліцеї, разом з ними проживає дідусь, старша донька заміжня, має маленького синочка, в гості приїздить бабуся. Тобто все як має бути. Проте справжньою родиною їх назвати не можна. Ці люди живуть «поряд», але не «разом». Кожен з них занадто зайнятий собою, щоб помічати поряд близьку людину й дарувати їй любов і розуміння. Егоїзм, байдужість, кар’єризм заважають їм зблизитися. Ці люди не чують і не хочуть почути одне одного. Найбільше від цього потерпає шістнадцятилітня Буба, самотня й неприкаяна, яку залишили сам на сам з її підлітковими проблемами.)
4. Давайте з'ясуємо і запишемо, які стосунки панували в Бубиній сім'ї
Про кого йде мова?
5. З'ясуємо, як почуває себе Буба у своїй зірковій родині?
Бубині мати Марися, батько Павел, сестра Ольга зі своєю родиною не тільки часто викликають у дівчини обурення та роздратування, а й дивують усілякими витівками, що, на її думку, властиві лише дітям.
Коли поруч були батько з матір’ю, вона перетворювалася на об’єкт суворої критики численних шанувальників їхніх талантів, котрі були гірко розчаровані тим, що Буба виглядає так, а не інакше, а до того ж не настільки розумна, дотепна й вродлива. Якби ж то йшлося лише про вроду! Буба відчувала, що від неї очікують усього, чим природа обдарувала її батьків аж надто щедро. А може, навіть трохи більшого. Вона швидко зрозуміла, що мусить боротися за власне право залишитися Бубою.
Вона водночас уявляла собі, що коли переступить поріг рідної домівки, її відразу огорне атмосфера загального зацікавлення. Пролунають важливі запитання: Ти зголодніла? Як ти написала контрольну з фізики? Що думаєш про нові квіти на балконі пані Пенцикової? Або інші, які стосуються, наприклад, хатніх справ, у яких її голос виявиться вирішальним. Для неї важливо, аби Бубу запитували й очікували її відповідей.
Опрацюймо наступну картку:
Опрацюймо наступну картку:
Мама, авторка «провальних» романів, постійно впадає в певні крайнощі. То вона невпинно пише, то вдягається по-підлітковому й фанатично займається фітнесом, то намагається помолодшати, то переймається модними релігійними віяннями. Мати нагадує Бубі інфантильне наївне дівчисько.
Як характеризує маму той епізод, коли вона не потрапила на батьківські збори? Мама зовсім не цікавиться життям доньки, навіть не знає, у якому ліцеї дівчина навчається.
Батько Павло - телеведучий. Він не здатен сам вибрати собі одяг на роботу Бубу він помічає частіше, але здебільшого їхні розмови короткотривалі.
Хоча завдання Бартошової полягає у наведенні чистоти в квартирі та приготуванні їжі, саме вона часто розв’язує сімейні конфлікти. Бартошова часто виступає в ролі буркітливої, грубої й незадоволеної жінки, але, попри все, саме вона втілює дух родини, виступає символічною матір’ю-годувальницею й наставницею.
Дід Генрик здатен не тільки підтримати Бубу в тяжкі хвилини, а й вирішити в родині будь-яку ситуацію завдяки гумору та здоровому глузду. На ділі він завжди виявляється найближчим Бубиним другом, який здатен оцінити й переосмислити будь-яку складну ситуацію.
Буба переживає за азартного дідуся, за непрактичного батька і маму-авантюристку, близьку подругу Агату і сестру Ольгу та продовжує любити їх попри всі витівки.
- Чи почувається Буба нещасною, чи щасливою у своїй сім’ї?
*** Історія Буби перегукується із сотнею життєвих історій: хтось, можливо, впізнає частково свою родину, хтось у головній героїні впізнає себе... і це природньо, ви такі не одні у цьому світі, але ця історія дає нам можливість шукати правильні рішення, спонукає до переоцінки своїх цінностей, йти на компроміси і створювати /будувати "свою щасливу родину"!
6. Перевіряємо свої знання за допомогою інтерактивних вправ у Learningapps: перевіримо, як ви запам'ятали рідних Буби.
7. Стосунки Буби з однокласниками.
Для підлітка вкрай важлива думка ровесників. В творі, як справжній психолог, письменниця описала світ школярок, вони ходять до школи, спілкуються з друзями, Буба доглядає собачку. В тексті передано дівчачі переживання, любовний трикутник: чемна, вихована дівчинка, красивий хлопець та його подружка, яскрава зовні, але не наділена особливим розумом.
Характеристика однокласників Буби
Адась – перше кохання і «нещастя» Буби. Нездатний відрізнити справжніх почуттів від легковажних захоплень. Не вміє цінувати почуття Буби. Особливо не переймається навчанням. Не завжди прагне зрозуміти однокласників.
Йолька – легковажна красуня, зайнята своєю зовнішністю. Не обтяжена особливим інтелектом. Запустила навчання. Прагне особливої уваги. Її захоплення порожні і несерйозні.
Агата – дівчина, яка чудово розуміє, що такі сімейні проблеми, адже її мати зраджує батькові, той випиває і б’є доньку. Вона не може переодягнутися на фізкультуру, оскільки боїться, що побачать сліди побоїв. Уміє бути справжнім другом.
Мілош – однокласник, який серйозно захоплюється орнітологією. Здатний на співчуття і підтримку. Завжди виявляється поруч, коли потрібно. Без слів розуміє друзів. Робить усе по-справжньому, а не напоказ.
Допоможіть їй повірити в себе, у власні сили, здібності, талант, щоб знову стати впевненою, життєрадісною, щасливою. Дайте відповідь на Бубине питання: "Як бути далі?" (дайте поради Бубі)
8. "Коло думок"
Буба почувала себе самотньою. Вона навіть вела "Щоденник поразок":
1. Друзі вважають мене зрадницею.
2. Моя краща подруга зустрічається з моїм хлопцем.
3. Дідусь постійно грає в спорт-лото.
4. Для мами важливі лише дві речі: книжки і дзеркало!
5. Мене ніхто не помічає …
ЯК БУТИ ДАЛІ?!
9. Підсумуй вивчене за допомогою цікавих завдань
Для допитливих
Перша історія про Бубу завершується щасливо, але в наступному романі ("Буба: мертвий сезон") на дівчину чекають нові випробовування в стосунках із Мілошем та Агатою. І як завжди - найкращими ліками від усіх негараздів буде галаслива родина))
Використана література:
- відкриті інтернет джерела;
- інформаційні картки Гвоздікової О., Коваленко О., Гіренко Н.
- https://dovidka.biz.ua/buba-analiz-ta-harakteristika/
Немає коментарів:
Дописати коментар